10 דרכים אפקטיביות לשיפור השיווק

10 דרכים אפקטיביות עבור שיווק מקצועי באינטרנט

רשת האינטרנט, יותר מכל אמצעי מדיה אחר, מעמידה לרשות אנשי העסקים והיזמים שביניכם, מגוון רחב של אפשרויות לשיווק, קידום ופרסום העסק. בכתבה הבאה ריכזנו עבורכם רשימה של עשרת הדרכים היעילות ביותר לשיווק אפקטיבי (ומניב תוצאות) ברשת האינטרנט.

תוכן עניינים

בניית אתר אינטרנט מקצועי וידידותי למשתמש

אתר האינטרנט הוא למעשה "הכתובת הוירטואלית" שלכם באינטרנט ובחלק גדול מהמקרים הוא מהווה את נקודת המפגש הראשונית של קהל הגולשים הרלוונטי לכם עם המוצרים/שירותים אותם אתם משווקים באמצעותו. כפועל יוצא מכך, חשוב שיעמוד לרשותכם אתר אינטרנט מקצועי (בעל עיצוב נכון המעביר את תדמית החברה ומספק תוכן ומידע נגיש רלוונטי ואיכותי) המותאם לכל אמצעי הגלישה השונים, החל ממחשבים נייחים וניידים, דרך טאבלטים וסמארטפונים וכן גם לכל הדפדפנים השונים הקיימים כיום. אתר אינטרנט מקצועי הוא זה אשר מעביר באופן ברור את מה שהמוצר/השירות צריך לשדר וזאת בהתאם לקהל היעד וכמו כן משתמש בניתוח נכון של התנהגות הגולשים וזרימה נכונה אל המטרה ( יצירת קשר / רכישה באתר ..) עיצוב נכון צריך גם ממשק ופלטפורמה מוצלחת להשגת מוצר איכותי, מהיר ונגיש לכלל הגולשים ברשת. עסקים וחברות רבות מתייחסות לתהליך בניית אתר אינטרנט כפונקציה ודואגות שיהיה להם אתר אינטרנט ברשת אך שוכחים את היתרונות במוצר נכון ומקצועי ואת הערך הגדול והמשמעותי במוצר טוב ואיכותי יותר אשר מעביר בצורה נכונה את תדמית המותג ברשת.

אופטימיזציה לקוד ותוכן האתר

ברגע בו העמדתם לרשותכם אתר אינטרנט מקצועי, הדרך הטובה ביותר לקידום אתר האינטרנט ברשת היא באמצעות פעולות קידום אתרים אורגני (SEO) וקידום ממומן (פרסום בגוגל) ולצורך כך יש לבצע התאמה של האתר למנועי החיפוש וגוגל בראשם, פעולה זו נקראת במונח המקצועי "אופטימיזציה" (התאמת האתר לאלגוריתם של מנועי החיפוש), אופטימיזציה לקוד האתר ותוכן האתר. פעולה זו דואגת לכך שהאלגוריתמים של מנועי החיפוש השונים (וגוגל בראשם) פשוט יידעו "לקרוא" את האתר שלכם ולזהות בצורה מוצלחת במה כל עמוד מתמקד ולהציג אותו בפני קהל הגולשים הרלוונטי בעבורכם בתוצאות החיפוש של גוגל.

פעילות ברשתות החברתיות

הרשתות החברתיות השונות כגון: פייסבוק, אינסטגרם, לינקדאין וכדומה, מהוות חלק בלתי נפרד מהרגלי הגלישה של כולנו ולכן חשוב לקיים פעילות דינמית בכל אחת מהרשתות החברתיות הרלוונטיות ביותר בעבורכם לצורך קידום עסקיכם במרחבי הרשת. פעילות זו חייבת להיות מותאמת לסוג ואופי הרשת החברתית בה בחרתם ולמטרות הימצאותכם בה. כיום, בכל רשת חברתית תוכלו למצוא מגוון רחב של כלי-עזר המיועדים לצרכי פרסום וקידום עסקים ובמידה ואינכם בקיאים בתחום אנו ממליצים לכם לשכור את שירותיה של חברת קידום המתמחה בנושא.

תוכן איכותי, רלוונטי, מעניין  ומניע לפעולה

הרשת מוצפת בתוכן ומידע בכל תחום, נושא ועניין, ולכן על מנת לייצר בולטות ועניין בקרב הגולשים, אתם מחויבים לפעולות פרסום, שיווק וקידום המלוות בתוכן איכותי, רלוונטי (לתחום עיסוקכם), מעניין ומניע לפעולה. הקפידו על כך שכל תוכן אותו אתם מעלים לרשת (כולל לדפי האתר) יענה על ארבעת המרכיבים הבאים: איכותי, רלוונטי, מעניין ומניע לפעולה!

נוכחות באתרי נישה ופורטלים

ברשת האינטרנט תוכלו למצוא כמות אדירה של אתרי נישה ופורטלים שונים בהם תוכלו להעלות תכנים שיווקיים היכולים לקדם את השירותים/המוצרים או העסק באופן כללי, כאשר בחלק מהמקרים תדרשו לתשלום (סביר בהחלט) תמורת פרסום הכתבה ובחלק מהמקרים תוכלו להעלות את התוכן בחינם. כך או אחרת, פרסום תוכן שיווקי מטעמכם באתרי נישה ופורטלים הינה דרך יעילה ואפקטיבית נוספת לקידום העסק באינטרנט ומהווה אפשרות נוספת לקידום העסק ויצירת תדמית חיובית וחשיפה לפעילותה.

קמפיינים ממומנים (PPC)

קמפיין ממומן בגוגל או בפייסבוק, מאפשר לכם ליהנות מחשיפה ממוקדת למאות אלפי גולשים פוטנציאליים בכל רגע נתון ולכן לא מומלץ לוותר עליו – רק צריך לדעת לנהל אותו באופן חכם ונכון. ברוב המקרים, מומלץ להסתייע בשירותיה של חברה מתמחה בשירות ובעלת הסמכה מקצועית מטעם גוגל לצורך בנייתו של קמפיין ממומן מקצועי ומניב תוצאות. קמפיינים ממומנים בגוגל ופייסבוק מאפשרים לכם לשלם רק עבור מי שהקליק על המודעות שלכם וכן למקד את הפרסום שלכם לקהל היעד הרלוונטי ע"י מילות חיפוש/תחומי עניין/נתונים דמוגרפיים ועוד מגוון אפשריות למיקוד מקסימאלי של הפרסום והשגת חשיפה לקהל רלוונטי במיוחד שישיג עבורכם את המטרות השיווקיות אותם הגדרתם

מעקב תדיר אחר פעילות המתחרים ברשת

הקפידו לבדוק מה המתחרים (הישירים והעקיפים) שלכם עושים ברשת ובדקו כיצד הם מגיעים לקהלי היעד המשותפים לכם. מעקב שוטף ותדיר אחר פעילות המתחרים יכול לספק לכם מגוון רחב של רעיונות וכלים לצרכי פרסום ושיווק עסקיכם ברשת וגם במקרים בהם אתם מובילים בכל פרמטר על המתחרים אנו עדיין ממליצים לכם להיות עם "היד על הדופק" בכל הנוגע לפעילותם ברשת.

להחזיר את הגולשים לאתר עם "שיווק מחדש" (REMARKETING)

שיווק מחדש (REMARKETING) היא למעשה טכניקת פרסום יעילה המיוחד וזאת מכיוון שהיא פונה לקהל הגולשים שכבר ביקר באתרכם או הביע עניין באחד מהמוצרים/שירותים אותם אתם משווקים. טכניקת פרסום זו למעשה "עוקבת" אחר פעולות הגלישה של הגולשים שביקרו באתרכם ומציגה בפניכם פרסומים שונים המעודדים אותם לחזור לאתרכם ולבצע בהם פעולה מקדמת מכירה.

שימוש מושכל ברשימות תפוצה ומערכות דוא"ל

רשימות תפוצה הן למעשה כתובות דואר אלקטרוני של קהלי יעד שונים אותם תוכלו להגדיר בהתאם למספר מאפיינים הרלוונטיים בעבורכם. השימוש באמצעות רשימות תפוצה חייב להתבצע בהתאם לחוק הספאם המונהג בישראל ובהתאם לתכנית עבודה סדורה המבטיחה לכם הפצה נכונה ומדודה של ניוזלטרים לקהל לקוחותיכם או לכאלו העונים על ההגדרה של קהל לקוחות פוטנציאלי. השימוש ברשימות התפוצה ומערכות הדוא"ל חייב להיעשות באופן מושכל ומדוד, כאשר כל הודעה אותה החלטתם לדוור לקהלי היעד השונים חייבת לכלול בתוכה מסר ענייני ומניע לפעולה.

סרטוני וידאו ביוטיוב כאמצעי קידום

צרו לעצמכם סדרת סרטוני וידאו מלהיבים ומעניינים אותם תוכלו להעלות ליוטיוב ואתרי סרטונים שונים ברשת וכן לשימוש והפצה של סרטוני החברה ברשת (באתר האינטרנט, ברשתות חברתיות, באתרי נישה וכו'). סרטונים מסוג זה יכולים להיות סרטוני תדמית, לקוחות ממליצים, סרטוני הדרכה על מוצרים או כל דבר דומה אשר יצור חשיפה נוספת ותדמית מקצועית יותר. במידה ותשכילו לייצר סרטונים מעוררי עניין תוכלו אפילו להפוך אותם לסרטונים ויראליים אשר יתרוצצו בכל ערוץ מדיה אפשרי ברשת ומחוצה לה.

לסיכום

רשת האינטרנט מעמידה לרשותכם מגוון רחב של אפשרויות לקידום ושיווק העסק. 10 הדרכים היעילות המופיעות לפניכם מהווים רק את "קצה הקרחון" בכל הנוגע להתנהלות שיווקית נכונה ואפקטיבית ברשת האינטרנט. על מנת ליהנות מכל היתרונות הנלווים לפרסום נכון וממוקד ברשת, אנו ממליצים גם לכם להיוועץ עם מומחי פרסום באינטרנט בעלי ידע מקצועי מורחב וניסיון מעשי בתחום.

Icon

רוצים לנצח את המתחרים שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם מהר