רשימות שיווק מחדש למודעות חיפוש

כיצד ליצור רשימות שיווק מחדש למודעות חיפוש?

תוכן עניינים

כל משווק ב – Adwords יודע שהתקציב שלו הוא בסופו של דבר מוגבל ולכן עליו לקבל כמה שיותר לידיים במסגרת המגבלות הקיימות ושאי אפשר להסתמך רק על מספר לחיצות גבוה. בשנים האחרונות נכנס חזק מאוד של שיווק מחדש, ובמאמר זה אנחנו רוצים להסביר מדוע כדאי לבחור דווקא ברשימות שיווק מחדש למודעות החיפוש (או בקיצור RLSA)

אז מה הן אותן רשימות RSLA?

בניגוד לרשימות שיווק מחדש למודעות ברשת המדיה (Display) שמופיעות לגולשים שכבר ביקרו באתר שלנו ועתה גולשים באתרים שונים ברשת המדיה של גוגל. RLSA מופיעים לגולשים שביקרו בעבר באתר שלנו וכעת מבצעים חיפוש לפי מילות מפתח הרלוונטיות אלינו בגוגל.

נכון, גם מודעות Display הן בסופו של דבר ממוקדות מילות מפתח בהתאם לתוכן של האתר בו הן מוצגות, אבל הגולשים שצופים במודעות חיפוש הם אקטיביים ולכן הם מחפשים לקבל תשובה למה שהם מחפשים באותו הרגע, וזהו הבדל חשוב.

לפני שאפשר להשתמש ב – RLSA, עליכם לצבור לפחות 1,000 גולשים ייחודים ברשימה.

מה אפשר לעשות עם RLSA?

להציע הצעות מחיר על מילות מפתח הקשורות למתחרים

בדרך כלל כאשר אנחנו מציעים הצעות מחיר על מילות מפתח שקשורות למתחרים שלנו כמו למשל שמות מותג או מוצרים בלעדיים שלהם, אנחנו מסתכנים בכך שאנחנו משחקים במגרש הפרטי שלהם, מה שיכול לזלול לנו לא מעט מן התקציב אם בחרנו במותג מאוד מוכר או כזה שנחשב לאיכותי.

לעומת זאת, אם אנחנו עושים אותו דבר כאשר אנחנו מגבילים את הפרסום רק לרשימות ה – RLSA שלנו, אנחנו יכולים לוודא שרק גולשים שכבר מכירים גם את המותג שלנו יראו את המודעות ולכן ההתנגדות שלהם תהיה נמוכה יותר.

להבדיל בין גולשים שעברו המרה לבין כאלו שלא

בדרך כלל אין טעם להציג בדיוק את אותה מודעה עבור גולשים שכבר רכשו מאתנו. נכון, רוב הזמן התשלום באדוורדס היא לפי לחיצה ולא חשיפה, ולכן אין הרבה סיכוי שהגולש יעלה לנו בכסף, אבל ביצועי המודעות שלנו עלולים להיות נמוכים יותר והדבר ישפיע לרעה על ציון האיכות שלהן.

לפנות לגולשים שכבר עברו המרה

קל יותר למכור ללקוחות קיימים מאשר ללקוחות חדשים, וכאשר מדובר ברשימות RLSA, הן מאפשרות לנו לפנות רק לגולשים כאלו. באופן זה, אנחנו יכולים להציע להם הצעות שיהיו רלוונטיות בעבורם – למשל, מוצרים משלימים, הנחות מיוחדות. כל זה כאמור באותו רגע שהם מחפשים את המוצרים האלו בכל מקרה, כך שהסיכוי שהם ייבחרו דווקא בנו גדלים (בהנחה שחווית הקניה אצלנו הייתה חיובית).

להקטין את התחרות וכך לזכות ליותר חשיפה

כאשר אנחנו פונים לבסיס הלקוחות הפוטנציאלים הרחב ביותר, אנחנו מתמודדים עם מספר גדול של מתחרים בתחום ולכן המחירים שנשלם יהיו גבוהים יותר ולא נזכה לאותה חשיפה לאורך כל שעות היום מכיוון שישנן שעות שיא ושעות שפל בחיפושים.

לעומת זאת, כאשר אנחנו פונים רק לקהל יעד ממוקד, אנחנו מתמודדים בנישה יותר מצומצמת ולכן גם התחרות מול המפרסמים האחרים היא קטנה יותר. לכן, לא רק שנזכה ליותר חשיפה, אלא שגם הלידים שנקבל יהיו איכותיים יותר.

איך מתחילים בקמפיין רימרקטינג?

הדבר הראשון שצריך לעשות זה להתקין את הקוד המתאים באתר שלכם. עושים זאת דרך ממשק אדוורדס הרגיל -> ספריה משותפת -> קהלים.
בשלב זה תוצג לכם הודעה שהתג לא מותקן. עקבו אחרי ההוראות והתקינו את התג (לחצו על לשונית הגדרות כדי לקבל הוראות מדויקות):

קוד תג רה רפטינג במערכת גוגל אדס

כעת אפשר ליצור רשימת שיווק מחדש על ידי לחיצה על הכפתור האדום עם סימן הפלוס. ישנן כמה אפשרויות :

  1. אנשים שביקרו באתר
  2. אנשים שהשתמשו באפליקציה
  3. כתובת מייל
  4. משתמשי יו-טיוב שביקרו בערוץ שלנו

לצורך הדוגמה, נבחר באפשרות הראשונה מכיוון שהיא הכי מתאימה לרשימות RLSA.

לאחר מכן נוכל לבחור מבין מספר אפשרויות נוספות לגבי תנאים ספציפיים שיגדירו את הרשימה:

מילוי פרטים בחלון רשימת רימרקטינג חדשה תחת קהלים במערכת גוגל אדס. הוספת שם הרשימה, את מי להוסיף לרשימה, משך החברות ותיאור

כעת ניתן ליצור קמפיין חדש של שיווק מחדש. הקמפיין חייב לכלול לפחות קבוצת מודעות אחת ועקבו אחר הצעדים בסרטון הבא:

https://youtu.be/DuTqST1TeQc?t=2m23s

הגדרות הצעות מחיר

לפני שתשמרו את הקמפיין החדש שימו לב באיזה מודל של הצעת מחיר אתם בוחרים, ישנן שתי אפשרויות :

1.מיקוד והצעת מחיר (ביד) – מציג את המודעות אך ורק למי ששייך לרשימות או לקטגוריות

2.הצעות מחיר בלבד – אפשרות זו מאפשרת לתת הצעת מחיר נפרדת עבור הרשימות, אך עדיין להציג מודעות עבור הקהל שאינו כלול ברשימה. אם בוחרים באפשרות זו, רצוי לתת הצעת מחיר גבוהה יותר לרשימות מכיוון שאז החשיפה תהיה גבוהה יותר (שווה לשלם יותר על לידים בעלי סיכוי המרה גבוה יותר).

Icon

רוצים לנצח את המתחרים שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם מהר